ماژول شارژر و محافظ باتری لیتیوم TC4056A Microusb

ماژول شارژر با استفاده از روش شارژ جریان ثابت / ولتاژ ثابت (CC / CV) و محافظ باتری لیتیومی دارای IC شارژ TC4056A و آی سی محافظ DW01A

این ماژول برای شارژ باتری های لیتیومی با استفاده از روش شارژ جریان ثابت / ولتاژ ثابت (CC / CV) ساخته شده است. علاوه بر شارژ ایمن باتری لیتیوم ، ماژول همچنین محافظت لازم مورد نیاز باتری های لیتیوم را نیز فراهم می کند.

ویژگی های محافظت
این ماژول از IC کنترل کننده شارژ Li-Ion TP4056 / TC4056 و یک IC محافظ جداگانه استفاده می کند. انواع دیگری از ماژول ها نیز در بازار وجود دارد که از TP4056 / TC4056 استفاده می کنند اما فاقد هرگونه مدار محافظ یا IC برای محافظت لازم با باتری های لیتیوم هستند. این ماژول از هر دو سیستم محافظتی باتری TP4056 / TC4056 و DW01A Li-Ion استفاده می کند که در کنار هم ویژگی های محافظتی زیر را ارائه می دهند:

جریان ثابت تا شارژ ولتاژ ثابت باتری لیتیوم متصل را مدیریت کنید
محافظت در برابر تخلیه بیش از حد - باعث می شود باتری شما زیر 2.4 ولت تخلیه نشود ، حداقل سطح ولتاژ سالم برای باتری
اگر یک باتری متصل زیر 2.4 ولت تخلیه شده باشد ، ماژول برق خروجی را از باتری قطع می کند تا زمانی که ولتاژ باتری بیش از 3.0 ولت شارژ شود (ولتاژ تخلیه بیش از حد تخلیه) ، که در آن زمان ماژول دوباره اجازه تخلیه می دهد برق از باتری به یک بار متصل. اگرچه این ماژول در هنگام تخلیه بیش از حد ، برق خروجی از باتری را قطع می کند ، اما همچنان امکان شارژ باتری را از طریق دیود انگلی کنترل کننده تخلیه MOSFET (FS8205A Dual MOSFET) ایجاد می کند.
محافظت در برابر شارژ اضافی - ماژول با خیال راحت باتری شما را تا 4.2 ولت شارژ می کند
محافظت از جریان اضافی و اتصال کوتاه - اگر سرعت تخلیه بیش از 3A باشد و یا شرایط اتصال کوتاه رخ دهد ، ماژول خروجی از باتری را قطع می کند
محافظت از شروع نرم ، جریان هجومی را محدود می کند
شارژ قطره ای (جبران مجدد باتری) - اگر سطح ولتاژ باتری متصل کمتر از 2.9 ولت باشد ، ماژول از جریان شارژ قطره 130 میلی آمپر استفاده می کند تا زمانی که ولتاژ باتری به 2.9 ولت برسد ، در آن زمان جریان شارژ به صورت خطی افزایش می یابد و به جریان شارژ پیکربندی شده

برای شارژ از طریق کابل USB (microusb) یا اتصال + و - می توان از طریق آن تغذیه کرد ، به نمودار گزینه های منبع تغذیه در زیر مراجعه کنید. منبع تغذیه باید بتواند حداقل 1A برای شارژر برای شارژ صحیح باتری متصل فراهم کند. اکثر شارژرهای تلفن / USB مدرن می توانند 1A یا بیشتر تهیه کنند. برای تأیید به برچسب شارژر تلفن خود مراجعه کنید. اگر از کابل USB استفاده می کنید ، مطمئن شوید که حداقل دارای 1A است.

شامل دو LED نشانگر. LED قرمز نشانگر شارژ است. LED آبی نشان می دهد که شارژ کامل است.

جریان شارژ را می توان با مقاومت Rprog به صورت خارجی پیکربندی کرد (R3 ، نمودار زیر را ببینید). صفحه داده برای TP4056 (به لینک در قسمت منابع مراجعه کنید) شامل یک جدول و معادله برای مقادیر مقاومت است که برای پیکربندی جریان های مختلف بار استفاده می شود.

ماژول هر زمان که به باتری متصل شود از مقدار بسیار کمی جریان (در میکرو آمپر) استفاده می کند. خوب است که آن را برای مدت طولانی به یک باتری متصل کنید ، اما اگر قصد دارید باتری را ظرف چهار ماه شارژ نکنید ، توصیه می کنیم ماژول را از باتری جدا کنید.

 

SPECIFICATIONS:

Charge Controller TP4056 / TC4056
Protection IC DW01A
Charge/Discharge Control MOSFET FS8205A
Charge Method Constant-Current/Constant-Voltage (CC/CV)
Input Supply Voltage 4.5~6.0 V
Constant Charge Current 1 A
Configurable with Rprog resistor (R3, see diagrams and TP4056 / TC4056 datasheet)
Charge Complete (Float) Voltage 4.2 V ±1.5%
Overcharge Protection
Overcharge Detection Voltage 4.3 V ±50 mV
Overcharge Release Voltage 4.1 V ±50 mV
Over-Discharge Protection
Over-Discharge Detection Voltage 2.4 V ±100 mV
Over-Discharge Release Voltage 3.0 V ±100 mV
Overcurrent Protection
Overcurrent Protection Threshold 3 A
Overcurrent Cutout Delay 10~20 ms
Short-Circuit Cutout Delay 5~50 µs
Trickle Charge (Battery Reconditioning)
Trickle Charge Threshold Voltage 2.9 V ±0.1 V
Trickle Charge Current 130 mA ±10 mA
Dimensions
Length 28 mm (~1.103")
Diameter 17 mm (~0.669")
Weight 1.6 g (0.057 oz)
نظر خودتان را بنویسید
تنها کاربرانی که ثبت نام کرده اند می توانند نظرات خود را بنویسند. لطفا "> وارد شوید یا "> یک حساب کاربری ایجاد کنید